בניית בריכות ברמת השרון

בניית כל סוגי הבריכה ! במחירים הטובים בישראל !

אם אתם מתכננים לבנות בריכה פרטית בביתכם ברמת השרון, חשוב שתדעו כי מדובר על תהליך שידרוש מכם לא מעט השקעה. לכאורה בניית בריכה ברמת השרון נראית כמו דבר פשוט, אך מדובר על תהליך שדורש הוצאת אישורים רלוונטיים, תכנון והכנה של שטח, בחירת סוג בריכה שרוצים להתקין וכמובן ביצוע העבודה עצמה. לכן, בשלב הראשון כדאי שתלמדו כל מה שאפשר על תהליך בניית בריכות ולאחר מכן, כדאי שתבחרו אנשי מקצוע אשר יודעים כיצד לבצע את הליך בניית הבריכה בצורה הטובה ביותר, שלב אחר שלב.

בניית בריכות ברמת השרון

הוצאת היתר לבניית הבריכה

בניית בריכות ברמת השרון ובכל מקום אחר זה פרויקט מורכב שידרוש חפירה בקרקע ויציקה של בטון ולכן, בכדי לבצע את ההליך המדובר קודם כל יש לקבל אישור רלוונטי מהוועדה לתכנון ובניה גם אם אתם רוצים לעשות בניית בריכה על הגג. האדריכל אשר מטפל בתכנון הבריכה שלכם, יכין את התוכנית הנדרשת לבניית הבריכה בהתאם לתב"ע וכן בהתאם לבקשות ולצרכים של הלקוח ולאחר מכן ינהל את תהליך הרישוי מול העירייה. זמן קבלת ההיתר לבנייה של בריכה פרטית יכול לנוע בין שלושה חודשים לשנה ויש להיערך לכך בהתאם. לפני שאתם מחפשים אדריכל אשר ישיג לכם היתר בניית בריכה, אתם חייבים לדעת איזו בריכה בדיוק אתם רוצים.

איזה סוגי בריכות ניתן למצוא

ישנם כמה סוגים של בריכות אשר ניתן לבנות בחצר, כאשר לכל אחת מהן יש את היתרונות והחסרונות שלה. הנה פירוט של כמה מהבריכות הביתיות הנפוצות ביותר:

אז הברכה הראשונה היא בריכה חצובה מבטון אשר מצויה בתוך הקרקע ויש לה קירות מבטון שיוצקים במקום. מדובר על הבריכה היקרה והעמידה ביותר אשר תאפר לכם לעצב אותה בדיוק כפי שאתם רוצים. אתם יכולים לבחור בבריכה זאת את הגימור, הגודל, הצורה ועוד, ללא שום הגבלות.

סוג שני של בריכה הוא הבריכה המתועשת. מדובר על בריכה שעשויה מבטון אטום והיא מגיעה בחלקים לשטח. מרכיבים אותה שם. בניית הבריכה המדוברת דורשת שבוע והמחיר שלה לרוב יהיה זול יותר משל בריכות בטון. יחד עם זאת, לא תהיה אפשרויות רבות לעיצוב בריכה מהסוג המדובר.

עוד סוג של בריכה הוא פיברגלס. מדובר על בריכה שנראית כמו אמבטיה ענקית והיא מגיעה מוכנה לשתילה בקרקע. התפקיד של הקבלן במקרה הזה יהיה לחפור עבור אותה בריכה ולהכין את כל התשתיות הרלוונטיות עבורה בהתאם לגודל ולמפרט של הבריכה שרכשתם. החברה שמספקת את הבריכה תגיע לאחר ביצוע עבודות החפירה והתשתיות לצורך הצבת הבריכה עם מנוף. בריכה זאת היא בריכה איכותית שיכולה להחזיק מעמד בצורה הטובה ביותר לאורך זמן. יחד עם זאת, אפשרויות העיצוב של בריכה זאת יהיו תלויות ביצרן של הבריכה.

כיצד בונים בריכה פרטית ברמת השרון?

תהליך בניית בריכה פרטית הוא תהליך שידרוש כמה שלבים:

  1. בשלב הראשון תתבצע חקירה, כאשר הקבלן יחפור את השטח בהתאם לגודל של הבריכה וכן יוסיף מטר נוסף בהיקף. באותה ההזדמנות הקבלן יבצע חפירה עבור חדר המכונות שמצוי ליד הבריכה.
  2. בשלב השני יוצקים בטון עם חומר שהופך אותו לעמיד במים. יש ליצוק קודם כל משטח בסיס ולאחר מכן ליצוק עליו קירות. באותה ההזדמנות יוצקים גם את חדר המכונות. בשלב של היציקות איש המקצוע שדואג למערכות הבריכה ייכנס לתמונה וינחה את הקבלן בכל הנוגע למיקום הצינורות של האינסטלציה וכן לגבי החשמל. לרוב קבלני הבריכות יהיה איש מקצוע משלהם אשר מלווה אותם בצורה קבועה שמלווה אותם בבנייה של הבריכה.
  3. בשלב השלישי יש לדאוג לאיטום. מדובר על השלב החשוב ביותר בבניית בריכה. בשלב זה ימרח טיח ועליו שתי שכבות של חומר איטום איכותי וצמנטי. עליכם לוודא כי חומרי האיטום שהקבלן משתמש בהם בשלב זה הם חומרים איכותיים ובעלי תו תקן.
  4. בשלב הרביעי יש לבצע בדיקת הצפה. לאחר שבוצע שלב האיטום, הקבלן יצפה את הבריכה בפסיפס כלשהו בהתאם לבחירה שלכם ויוודא כי הוא אטומה באופן הרמטי. בדיקה זאת מתבצעת באמצעות מילוי הבריכה במים וסימון קו הגובה של הבריכה. אם המים יישארו באותו הגובה למשך כמה ימים, תוכלו להבין כי הבריכה אטומה בצורה מספקת וכי הסיכוי לדליפה לא גבוה.
  5. בשלב החמישי יש לרצף את הבריכה ולבצע גימורים נדרשים שונים. את הבטון ניתן לצפות בחיפויים ברמות משתנות לרבות: צבע אפוקסי או שיש פסיפס וזאת בהתאם לרצון שלכם ולתקציב העומד על הפרק.

כיצד בונים בריכה פרטית ברמת השרון

איזה חיפויים אפשר למצוא לבריכות?

השלב הסופי בבניית בריכה פרטית הוא השלב של החיפוי. מדובר על השלב שיוצר אסתטיקה עיצוב לבריכה והנה כמה אפשרויות לגימור שאתם יכולים לבחור בהם:

צבע אפוקסי לבריכה הוא סוג אחד של גימור. מדובר על צבע שיש לו תו תקן והוא מהווה את הבחירה הזולה ביותר. יחד עם זאת חשוב לדעת כי צבע אפוקסי לא מציע יותר מדי אפשרויות לעיצוב הבריכה והוא יכול להישחק ולהתבלות תוך פרק זמן קצר. כלומר, ייתכן מאוד שכבר אחרי שנה וחצי עד שנתיים יהיה לכם צורך לצבוע שוב.

סוג נוסף של חיפוי הוא יריעות PVC. מדובר על יריעות איטום הרלוונטיות לבריכות. טווח המחירים אמנם גבוה יותר מהצבע האפוקסי, אך יחד עם זאת האופציה המדוברת זולה יותר מאריחים. על אף שמדובר על אופציה פחות טובה מאריחים, הרי שהיא עדיין מספקת מראה דקורטיבי ופותחת לכם עוד אפשרויות עיצוב. היריעות המדוברות לרוב ישחקו תוך 5 שנים וידרשו החלפה.

סוג נוסף של חיפוי הוא חיפוי פסיפס. ניתן לבחור אריחי קרמיקה לאריחי שיש. אפשרויות העיצוב שהם מציעים הן רבות ומגוונות, אך כמובן שהמחיר הרבה יותר גבוה.

כמה יעלה לכם לבנות בריכה ביתית ברמת השרון?

הנה כמה פרמטרים אשר ישפיעו על העלות של תהליך בניית בריכה פרטית בביתכם:

ראשית כל, סוג הקרקע במקום. חפירה של בריכה בקרקע חולית לא תדרוש מכשור מיוחד ועל כן היא תהיה זולה יותר מבריכה שצריכה להיבנות בקרקע סלעית. קרקע סלעית תדרוש יותר קידוחים.

סוג הגימורים גם ישפיע על מחיר הבריכה, כאשר כאמור ישנם גימורים זולים יותר וישנם גימורים יקרים יותר.

הצורה של הבריכה גם תשפיע על מחיר הבריכה, כאשר לבנות בריכה מלבנית יהיה הכי קל ועל כן צורה זאת תהיה הזולה ביותר. צורות אחרות של בריכה כגון: בריכה בצורה של עיגול תעלה את המחיר שכן, בניית השלד שאליו יוצקים את הבטון וכן ההדבקה של החיפויים יהיו דבר מורכב יותר.

גם העומק של הבריכה ישפיע על המחיר. בריכה עם צד רדוד וצד עמוק, היא בריכה מיוחדת שיצקו לה רצפת בטון נוספת ועל כן, הדבר יעלה את המחיר שלה.

דבר נוסף שישפיע על העלות של בניית בריכה הוא מערכות חשמל, כאשר מערכות חשמל בסיסיות יעלו יותר זול ואילו מערכות חשמל מורכבות יותר יעלו יקר יותר. כמובן שיש להתייעץ עם איש מקצוע לגבי איזה מערכות יהיו מדויקות לצרכים שלכם ולבריכה שלכם.

עולם הבריכות

"עולם הבריכות" הינה חברה לתכנון והקמה של כל סוגי הבריכות.

חברתנו בעלת ניסיון של 10+ שנים ואחת מהחברות המובילות בשוק היום .

החזון שלנו הוא להוזיל משמעותית את תחום בניית הבריכות בישראל תוך כדאי שמירה על סטנרדט גבוה גם בעיצוב וגם בחומרי הגלם.

הצוות שלנו מונה את האנשים האיכותים ביותר בשוק והיועצים שלנו יעזרו לכם להגיע לתוצאה המושלמת ולבריכה שתמיד חלמתם עליה.

מאמרים נוספים בנושא:
התקשרו עכשיו!