בריכה אקולוגית היא סוג של בריכת שחייה שנועדה להיות ידידותית לסביבה ובת קיימא

בניית כל סוגי הבריכה ! במחירים הטובים בישראל !

על מנת להקים בריכה אקולוגית, ראשית יש לקחת בחשבון את מיקומה של הבריכה. הבריכה צריכה להיות ממוקמת במקום שיש בו הרבה עצים וצמחים בקרבת מקום. השלב הבא יהיה להכין את הבריכה. אפשר להשתמש בערכה מוכנה מראש או להכין משלהם מאפס. אם הם בוחרים להשתמש בערכה מוכנה מראש, חשוב שימצאו ערכה שעשויה מחומרים ברי קיימא וידידותית לסביבה. אם בוחרים לעשות בעצמם מאפס, חשוב שיהיו בהישג ידם כל הכלים הדרושים לבנייה לפני שמתחילים וכן ידע כיצד לבנות בריכה אקולוגית עם הכלים הללו.

השלב הבא יהיה למלא את הבריכה האקולוגית במים ולהתחיל לשתול צמחים מסביב לה. חשוב לא לשתול יותר מדי צמחים באזור אחד כי זה יגרום לכולם להתחרות על חומרים מזינים ומשאבים אחרים שבסופו של דבר יובילו את כולם למות מבלי שאף אחד מהם יוכל

בריכות הן דרך מצוינת להכניס את הטבע לביתך. הם מספקים מרחב לשגשוג של צמחי מים ובעלי חיים, והם יכולים לשמש אפילו כבריכת שחייה טבעית.

בריכה אקולוגית היא גן מים המחקה מערכת אקולוגית של בריכה טבעית, אך נוצר בסביבה מלאכותית.

בניית בריכה אקולוגית מתחילה בחפירת האתר. האדמה שנחפרה משמשת לאחר מכן לריפוי הקצוות והתחתית של הבריכה. השלב הבא הוא הוספת צמחים, שיעזרו לאזן את איכות המים ולספק מזון לדגים או לחיות בר אחרות. לבסוף, אתה יכול להוסיף מפל או מזרקה, כמו גם דגים וחיות בר אחרות.

מאמר זה יתמקד בבניית בריכה.

יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון בעת בניית בריכה. הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא גודל הבריכה. בריכות מגיעות בכל הצורות והגדלים, אבל הן בדרך כלל לא יותר מאורך 100 רגל, רוחב 50 רגל ועומק של 10 רגל. יש למדוד את העומק מהנקודה הנמוכה ביותר בבריכה ועד לנקודה העמוקה ביותר שלה.

הדבר השני שיש לקחת בחשבון הוא המיקום של הבריכה שלך, שאמור להיות איפשהו ליד הבית או הבניין שלך שבו תהיה לך גישה נוחה אליו. אתה רוצה אותו קרוב מספיק כדי שתוכל להאכיל בקלות את הדגים שלך ולתחזק אותו לאורך כל השנה מבלי לנסוע רחוק מדי מהבית או המשרד שלך.

הדבר השלישי שיש לקחת בחשבון הוא כמה עמוק אתה רוצה שהבריכה שלך תהיה. בריכה רדודה אולי לא מספקת מספיק מקום לחיים מימיים, אבל בריכה עמוקה מסתכנת בעמידה עם מעט חמצן במפלסים התחתונים שלה בגלל זרימת מים מופחתת ורמות נמוכות של אור שמש המגיעות

בניית בריכה אקולוגית היא דרך מצוינת להוסיף יופי טבעי לנכס שלכם. זה גם מספק יתרונות שונים כמו שיפור איכות המים שלך, הפחתת הצורך בדשנים וחומרי הדברה, ומתן בית גידול לחיות בר מקומיות.

בניית בריכה אקולוגית יכולה להיעשות בשתי דרכים: ניתן לחפור אותה או לבנות אותה עם ספינות מוכנות מראש. יש יתרונות וחסרונות לשתי השיטות, לכן חשוב לשקול איזו מהן תתאים לך ביותר לפני שתחליט.

בריכה אקולוגית היא מושג חדש בתחום הטיפול והניהול במים. זהו פתרון טבעי, חסכוני וידידותי לסביבה שיכול לעזור להפחית את השימוש בדשנים כימיים, חומרי הדברה, קוטלי עשבים וכימיקלים מזיקים אחרים בחקלאות.

בניית בריכה אקולוגית יכולה להיעשות בכמה שלבים פשוטים.

ראשית, יש לבחור את המיקום בקפידה.

שנית, חפור בור לבריכה. גודל החור צריך להיות תלוי בגודל הבריכה שלך. זה צריך להיות מספיק עומק כדי שהדגים שלך יחיו בנוחות אבל לא עמוק מדי כדי שתוכל להגיע אליו במהלך החורף כשיש עליו קרח.

שלישית, יש ליישר אבנים סביב קצה החור כך שהן נוגעות זו בזו לפחות בנקודה אחת על מנת ליצור גבול יציב לבריכה שלך. מלאו את היצירה החדשה שלכם במים ממקור אחר או מי גשמים אם אפשר והמתינו עד

בניית בריכה אקולוגית יכולה להיות תהליך מייגע. חשוב לדעת את העיצוב הטוב ביותר ואת החומרים הדרושים לבנייה מוצלחת.

בריכה טובה צריכה להיות בעומק של שני מטרים לפחות, עם שטח פנים של לפחות 3 מטרים רבועים. תחתית הבריכה צריכה להיות משופעת כלפי מטה לכיוון המרכז וצריכה להיות לפחות שלושה עומקים שונים על מנת לתמוך במינים שונים של דגים.

החומרים הדרושים לבנייה הם: לבנים, חול, מלט, חומר אטום למים (יריעה או ברזנט), חצץ, צבע עמיד למים ואבנים.

השלב הראשון הוא חפירת בור באדמה שעומקו כ-2 מ"ר ורוחב 1 מטר. השלב הבא הוא לכסות אותו בחומר עמיד למים כדי שיוכל להחזיק מים מבלי לדלוף החוצה מלמטה. אז אתה צריך לצקת בטון לתוך החור הזה עד שנשאר לך בערך 1 מטר מעל פני הקרקע לפני יציקת חצץ על גבי שכבת הבטון הזו כך

כדי לבנות בריכה אקולוגית, תחילה תצטרך למצוא מיקום.

יש למקם בריכה במקום שהיא לא תפריע לפרויקטים גדולים אחרים, כמו נטיעת עצים חדשים. כמו כן הוא צריך להיות קרוב לבית או לגינה, כך שניתן יהיה לגשת אליו בקלות.

לאחר מכן, תצטרך להחליט על צורת הבריכה שלך. עגול הוא הנפוץ והקל ביותר לבנייה. מלבני הוא קצת יותר קשה אבל יש לו יותר אפשרויות עיצוב ויכול להיות בו יותר מים מאשר עגול.

השלב הבא הוא להחליט איזה סוג של חומר אתה רוצה לקרקעית הבריכה שלך: חימר או חול? חימר זול יותר וקל יותר לעבוד איתו אך יש לו נטייה להתייבש אם לא מתחזקים אותו כראוי; חול זקוק לתחזוקה רבה יותר אך יכול להחזיק מים זמן רב יותר מחימר אם הוא מתוחזק כראוי.

לבסוף, תצטרך איזושהי בטנה עבור הבריכה שלך: סלעים או חצץ? אבנים יקרות יותר

בריכה אקולוגית נבנית על ידי חפירת בור באדמה וציפויה בסלעים. לאחר מכן ממלאים את הבריכה במים וצמחים שותלים על הגדות.

הבריכה האקולוגית היא דרך מצוינת ליצור מרחב חיצוני אטרקטיבי שיכול לשמש לבילוי. זה יכול לשמש גם לגידול צמחים, כמו גם לספק בית גידול לבעלי חיים.

עולם הבריכות

"עולם הבריכות" הינה חברה לתכנון והקמה של כל סוגי הבריכות.

חברתנו בעלת ניסיון של 10+ שנים ואחת מהחברות המובילות בשוק היום .

החזון שלנו הוא להוזיל משמעותית את תחום בניית הבריכות בישראל תוך כדאי שמירה על סטנרדט גבוה גם בעיצוב וגם בחומרי הגלם.

הצוות שלנו מונה את האנשים האיכותים ביותר בשוק והיועצים שלנו יעזרו לכם להגיע לתוצאה המושלמת ולבריכה שתמיד חלמתם עליה.

מאמרים נוספים בנושא:
התקשרו עכשיו!