מטרתה של בריכה אקולוגית היא לספק בית גידול לחיות בר וצמחים

בניית כל סוגי הבריכה ! במחירים הטובים בישראל !

בניית בריכה אקולוגית היא תהליך שמתחיל בבחירת אתר לבריכה. האתר צריך להיות באזור שבו יש הרבה אור שמש וניקוז. השלב הבא הוא לחפור את הקרקע כדי לפנות מקום לבריכה, לרפד אותה בחול, חצץ ומלט.

השלב הבא הוא בניית קיר מסביב לבריכה באמצעות לבנים או אבנים. גובה הקיר צריך להיות לפחות שני מטרים. לאחר מכן, אפשר להתחיל למלא את הבריכה במים ולשתול כמה צמחים סביבה כדי לייפות אותה.

בניית בריכה אקולוגית היא תהליך מורכב הדורש תכנון וטיפול רב. חשוב לדעת איזו בריכה אקולוגית אתם רוצים לבנות לפני שמתחילים בתהליך הבנייה.

ישנם שני סוגי בריכות אקולוגיות: הבריכה הטבעית והבריכה ההיברידית. בריכות טבעיות בנויות מחומרים טבעיים כמו אבנים, חול וצמחים בעוד בריכות היברידיות מורכבות מחומרים מלאכותיים כמו בטון ופלדה. סוג החומר שבו אתה משתמש יהיה תלוי בתקציב ובהעדפות שלך.

בריכה אקולוגית היא סוג של בריכת שחייה הבנויה באדמה. הוא מוקף בסיפון ובקצהו האחד מפל מים מלאכותי. המים בבריכה מסוננים על ידי צמחייה טבעית, ולכן אין צורך בטיפול כימי.

בניית בריכה אקולוגית כרוכה לרוב בחפירת בור באדמה וציפויה בבטון או בחומר עמיד למים אחר. גם הדק מסביב לבריכה צריך להיות אטום למים ולאחר מכן לכסות בחומרים טבעיים כמו דשא או חצץ.

בריכה אקולוגית היא בריכה טבעית או תכונת מים הבנויה כדי לחקות את הסביבה הטבעית. ניתן ליצור אותם עם עיצוב דל תחזוקה והם משמשים לבילוי, חינוך ושימור.

הקמת בריכה אקולוגית מתחילה בחפירה. חפירה זו תתמלא בסלעים, חצץ, חול ואדמת אדמה על מנת ליצור מדרון שיורד למפלס המים. השיפוע צריך להיות בערך 1:3 לצורך תחזוקה קלה וכדי לאפשר לצמחים לצמוח עליו.

בניית בריכה אקולוגית יכולה להימשך בין שבועיים לחודשיים תלוי בגודל הפרויקט.

בניית בריכה אקולוגית היא דרך בת קיימא לספק בית גידול לדגים וחיי מים אחרים, תוך מיפוי המרחב החיצוני שלך.

1) בחר את המיקום עבור הבריכה. אתה תרצה שזה יהיה לפחות 10 רגל מכל מבנים או עצים, ורצוי על משטח ישר עם ניקוז טוב.

2) חפור את הבור עבור הבריכה, וודא שהוא לפחות 3 מטרים עמוק ורחב מספיק כדי להתאים לגודל הרצוי.

3) מרפדים את תחתית החור בסלעים או לבנים כדי למנוע שחיקת קרקע בתקופות הצפה.

4) מלאו את הרווחים בין הסלעים בחול או באדמה כדי שהמים יוכלו לזרום דרכם בחופשיות.

5) מניחים שכבת חימר על גבי החול או האדמה וממלאים את הרווחים שנותרו בעזרת

בריכה אקולוגית היא בריכה מלאכותית שנוצרה כדי לספק בתי גידול למגוון רחב של מינים.

הוא משמש גם כמקור מים, כמו גם כדרך לסנן ולנקות מים מהסביבה הסובבת.

בניית בריכה אקולוגית יכולה להיעשות בשתי דרכים: על ידי חפירת שקע טבעי או על ידי בניית הקרקע סביבה.

השלב הראשון בבניית בריכה אקולוגית הוא למצוא מיקום. הבריכה צריכה להיות במרחק של לפחות 2-3 מטרים מכל גופי מים, והיא לא צריכה להיות ליד כל מבנים או עצים.

השלב הבא הוא לחפור את הבור עבור הבריכה. זה צריך להיות בערך 1 מטר עומק וכ 1 מטר רוחב. כמו כן יש ליישר את החור בתחתית כך שלא יזלו ממנו מים בזמן גשמים עזים או כשיש זרמים חזקים במים.

השלב השלישי הוא לשים שכבת חול על תחתית החור לסינון ומחזור טוב יותר. לאחר מכן ניתן להוסיף על השכבה הזו אבנים שיעזרו לאוורור וגם יהפכו אותה לאסתטית יותר.

בריכה אקולוגית היא בריכה טבעית התומכת בקהילה מגוונת של צמחי מים ובעלי חיים.

העיצוב של בריכה אקולוגית אינו מסובך; הוא צריך להיות בצורת אגם טבעי או נהר, כשהמים נכנסים מצד אחד וזורמים החוצה מהצד השני. נפח המים צריך להיות לפחות פי שניים מגובה הגדה משני הצדדים.

העיצוב של בריכה אקולוגית אינו מצריך גינון קשה, אך אם ברצונכם להוסיף כמה סלעים או בולדרים, עשו זאת במשורה. לקו החוף צריך להיות שיפוע הדרגתי כדי לספק גישה נוחה לבעלי חיים שצריכים לעזוב את המים מכל סיבה שהיא.

בריכות הן לא רק דרך לשמור על מים נקיים. הם גם דרך מצוינת ליצור נוף יפה בחצר האחורית שלך. הם יכולים לשמש כסביבת מגורים חיצונית והם גם מספקים מקום לחיות בר.

בניית בריכה אקולוגית אינה קשה, אך היא דורשת מעט תכנון וסבלנות. כאשר יש לך את התוכניות, החומרים והכלים הנכונים בהישג יד, אתה יכול לבנות את הבריכה שלך תוך זמן קצר.

עולם הבריכות

"עולם הבריכות" הינה חברה לתכנון והקמה של כל סוגי הבריכות.

חברתנו בעלת ניסיון של 10+ שנים ואחת מהחברות המובילות בשוק היום .

החזון שלנו הוא להוזיל משמעותית את תחום בניית הבריכות בישראל תוך כדאי שמירה על סטנרדט גבוה גם בעיצוב וגם בחומרי הגלם.

הצוות שלנו מונה את האנשים האיכותים ביותר בשוק והיועצים שלנו יעזרו לכם להגיע לתוצאה המושלמת ולבריכה שתמיד חלמתם עליה.

מאמרים נוספים בנושא:
התקשרו עכשיו!